Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19
1062 : Duplicate entry '8204160' for key 'PRIMARY' Sadri Şener'den sert açıklama! - Spor Keyfi - Spor Haberleri

Sadri Şener'den sert açıklama!

Sadri Şener'den sert açıklama!

Trabzonspor'un olağan mali genel kurulunda 129 milyon liralık borç nedeniyle eleştirilen Trabzonspor Başkan Sadri Şener, çok sert üslupla yanıt verdi.

Dışarıdan hamasi nutuklarla kulüp yönetilemeyeceğini vurgulayan Şener, "Biz mahkemelerde, nezarethanelerde Trabzonspor adına koştururken, keyif içinde olanların kalkıp bana akıl vermelerini biraz yadırgadım" dedi.

"ÜYE PROFİLİ BENİ MEMNUN ETMİYOR"
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, cumartesi günü gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul'u Trabzon Radyo'da değerlendirdi. Başkan Şener şunları söyledi:

"Karşılıklı sataşma ve konuşma gibi olan bölümler Trabzonspor'a yakışmayan yerler. Bazı eleştiriler gayet doğal, onlara saygı duymak lazım. Trabzonspor camiasında çok sivri çıkanların dışında bir de aklı selim var. Onlar olmasa bugüne kadar çok daha kötü durumlara düşerdik. Bana göre iyi geçen bir kongreydi. Ama üye profili beni memnun etmiyor. Belli bir bölümü ediyor da belli bölümü etmiyor. Kendimizi Süper Lig'de yarışma halinde olduğumuz rakiplere bakarak değerlendirmeliyiz. Bizim rakibimiz Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş. Onların kongrelerine katılmadık ama fotoğraflarını veya videolarını izleyebiliyoruz. Biraz daha farklı oluyor. Ben de öyle olmasını arzu ederdim. Ama inşallah geçen zaman içinde yeni yöneticiler de yeni jenerasyonlar da daha bilimsel, daha eğitimli, daha çağdaş şekilde kongreler yapabilir. Bağırma çağırmanın daha az olduğu, hitabetin daha şık olduğu, daha güzel eleştirilerin, anlatımların olduğu kongreler inşallah yapacağız. Her şeyi birden düzeltmek mümkün değil tabi."

"HER ÖNÜNE GELENİ ÜYE YAPARSAN"
Şener, kulübün üye sayısını artırmanın iyi bir şey olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Üye sayısını artırmak iyi tabi ama her önüne geleni üye yaparsan, sadece oy almak için üye yaparsan, 'Benim 50 tane torunum var, 20 tane amcamın çocuğu var, 40 tane bizim köyden insan var' diye üye yaparsan, onlar üye değildir. O üyeler zarar verir Trabzonspor'a. Daha elit toplulukların, daha hitabeti olanların, yeni dünyanın daha çok farkında olan, neler yapmamız gerektiğini anlatan, borsadan biraz haberi olan, denetimlerden haberi olan, çağdaş kulüplerden biraz haberi olan üye profili bize yarar getirir. Ama bunu bizim değiştirmemiz mümkün değil. Yönetim ve başkanlar da bunlarla eğitim olarak da mücadele etmek durumunda."

HACIOSMANOĞLU VE ATASOY'A ELEŞTİRİ
Kongrede konuşma yapan başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu ve Metin Atasoy'a da eleştiriler yönelten Şener, şöyle devam etti:

"Başkanlık zordur. İçinizde fırtınalar kopsa da onu orada dile getiremezsiniz. Çünkü herkesi temsil ediyorsunuz ve herkesi dinlemeye mecbursunuz. Metin Atasoy, 'Nasıl bir başkan hayal ediyorum?' cümlesi üzerine kurduğu konuşmasında, 'Delege aidatları yatırmayan bir başkan adayı veya başkan hayal ediyorum' da diyebilirdi. Hacıosmanoğlu da tabi habersiz bazı şeylerden. Karabük başkanıyla konuşmasından misal vermesi bu kongreye yakışmaz. Çünkü Trabzonspor kongresi beyaz gömlekli insanlarla dolu. Şike sürecinin göbeğindeki bir adamla telefonla konuşması ve onu orada aktarması şık değil."

"BİZ NEZARETTE KOŞTURURKEN KEYİF İÇİNDE OLANLARIN..."
Şener, şike sürecinde sesi çıkmayanların kongrede kendisini eleştirmeye hakları olmadığını düşündüğünü de vurgulayarak, "Biz mahkemelerde, nezarethanelerde Trabzonspor adına koştururken, keyif içinde olanların kalkıp bana akıl vermelerini de biraz yadırgadım. Fenerbahçe başkanı ve Asbaşkanına orada ful destek verdiler ama bize ancak 'yalnız kaldım' diye demeç verdikten sonra destek verildi. Artık onları içimize gömdük. Artık bahsetmek istemiyorum. Tarih 20 – 30 sene sonra anlatır onları" dedi.

BAŞKAN ADAYINI TARİF ETTİ

(1 / 2)

BENZER KONULAR

YORUMLAR

comments powered by Disqus
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar ligi
UEFA Avrupa ligi
Alt lig

ANKET

Bu Senenin Favori Takımı Kim ?