Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19
1062 : Duplicate entry '8204160' for key 'PRIMARY' Kılıç olayları yorumladı - Spor Keyfi - Spor Haberleri

Kılıç olayları yorumladı

Kılıç olayları yorumladı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Okmeydanı Atıcılık ve Okçuluk Tekkesi Spor Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi'nin işbirliğiyle yeniden inşa edilen Okmeydanı Atıcılık ve Okçuluk Tekkesi Spor Tesisleri'nde incelemelerde bulundu. 
 
Bakan Kılıç'a eşlik eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, tarihi alanın önceki hali ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Suat Kılıç, tarihi Fatih Sultan Mehmet dönemine kadar uzanan Okçuluk Tekkesi'nin İstanbul'un önemli eserlerinden birisi olduğunu vurgulayarak, ''Uluslararası ölçekte sportif etkinliklerin yapılabileceği okçuluk atış alanını spora ve İstanbul'a kazandıran belediyemize ve belediye başkanımız Ahmet Misbah Demircan'a yürekten teşekkür ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz de bu sürecin çok önemli bir aktörü. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz, spora yönelik yatırımlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın en büyük rakibi durumunda. Biz de bu rekabetten dolayı son derece mutluyuz'' şeklinde konuştu. 

Okçuluğun, ata sporu olduğunun unutulduğunu ifade eden Bakan Kılıç, ''Gönül arzu eder ki, Türk gençleri bu gibi modern tesisler ve vizyon içeren projeler sayesinde yeniden okçuluk gibi önemli bir branşta buluşabilme imkanını yakalasınlar. Burada çok sayıda gencimizin sporla buluşmasını, sportif yeteneklerini geliştirmesini Bakanlık olarak teşvik edeceğiz. Gençlerimizi okçuluk sporuyla tanışmaları yönünde kışkırtacağız. Umuyorum ki kısa zamanda bu bölge Türkiye'de okçuluğun kalbinin attığı yer olacak. Okçulukta da önce 2016, sonra 2020 olimpiyat hedefleri için elit sporcular bu tesisten yetişecek'' diyerek görüşlerini aktardı. 

-''Düşmanca hislere zemin hazırlamanın kimseye kazandıracağı bir şey yok''- 
Bir soru üzerine, Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi maçla ilgili de konuşan Bakan Kılıç, ''Bu iki önemli camianın maçında herkesin olay çıkacakmış gibi teyakkuzda olmasını ben doğrusu anlamakta zorluk çekiyorum'' diye konuştu. 

Tekerlekli sandalye basketbol maçında Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları arasında yaşanan olayları hatırlatan Bakan Kılıç, şöyle konuştu: 
''İnsanlıktan nasibini almamış, spor ahlakıyla uzaktan yakından alakası olmayan marjinal bir avuç azınlık spora gölge düşürdü. Tekerlekli sandalyesinde kendilerine cevap vermesi mümkün olmayan insanlarımıza, sporcularımıza yönelik saldırılar gerçekleşti. Buradan hareketle farklı takımların taraftarını her an birbirine saldırabilecek düşman gruplar gibi göstermek haksızlıktır. İstediği taktirde Galatasaray ve Fenerbahçe taraftar grupları ve grupların yöneticileri bırakın hakaret içeren sloganlar atmayı, birbirlerine çiçek atmayı, sevgi sözcükleri atmayı çok rahat becerebilecektir. Tepedeki karşılıklı eleştirilere taraftar gruplarının kapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Onlar birbirinin düşmanı değil, dostu, kardeşi. Farklı renklere gönül vermiş olabilirler. Elbette ki farklı renklere gönül veren insanlar kendi takımlarının şampiyon olmasından ve şampiyonluk kupasını kendi müzelerine taşımaktan hoşnut olacaklardır. Böyle düşmanca hislere zemin hazırlamanın kimseye kazandıracağı bir şey yok.'' 

-''2020 olimpiyat adayı kentin imajını bozmaya hiçbirimizin hakkı yok''- 
Derbi öncesi yapılan yayınlardan kaygı duyduğunu, her an bir olay yaşanabilecekmiş gibi bir atmosfer oluşturulmaya çalışıldığını anlatan Bakan Kılıç, ''Bu son derece yanlış. Kulüp başkanları, teknik adamlar ve takımların kaptanları mesajlar verebilir ve kaygıların tamamı ortadan kaldırılabilir'' diye konuştu. 

İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'nün olay çıkmaması yönünde, istenmeyen bir şey olması halinde de gereken şekilde müdahale etmek üzere, gerekli bütün önlemleri alacağını kaydeden Bakan Suat Kılıç, 2020 Olimpiyatları'na aday İstanbul'da bu anlamda en ufak bir olumsuzluk yaşanmamasını arzu ettiklerini belirtti. Kılıç, ''Buna kimsenin hakkı yok. 2020 olimpiyat adayı kentin imajını bozmaya, elini zayıflatmaya hiçbirimizin hakkı yok. Rakiplerimiz Ankara veya İzmir değil. İstanbul'un rakipleri Madrid ve Tokyo. Rakibi Madrid ve Tokyo olan bir kentin bütün sporseverlerinin bu şehirde olimpiyat müsabakalarına ev sahipliği yapmak üzere kendilerinden beklenen iyi niyeti, katkıyı vermeleri gerekir. O da nedir- Barıştır, kardeşliktir, centilmenliktir, iyi niyet ve hoşgörü ikliminin tesis edilmesidir'' ifadelerini kullandı. 

İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı dosyasının son kez olarak 7 Ocak 2013'te Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne teslim edileceğini hatırlatan Bakan Kılıç, sonraki 8 ay boyunca İstanbul'un değerlendirmesinin ve puanlamasının yapılacağını anlatarak ''Kim ister- Hangi Türk vatandaşı, taraftarı, futbolseveri İstanbul'un elini zayıflatmayı ister. Hangi takımın taraftarı olursa olsun hiç kimse İstanbul'a zarar vermek istemez. O zaman sadece zarar vermemekle kalmayacağız, zarar verme potansiyeli bulunanların da bu art niyetli davranışlardan ya da tavırlardan vazgeçmeleri yönünde inisiyatifler alacağız. Bu hepimizin herkesin görevi'' şeklinde konuştu.  

BENZER KONULAR

YORUMLAR

comments powered by Disqus
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar ligi
UEFA Avrupa ligi
Alt lig

ANKET

Bu Senenin Favori Takımı Kim ?