Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19
1062 : Duplicate entry '8204160' for key 'PRIMARY' Formula’nın efsane pilotlarından şok sözler - Spor Keyfi - Spor Haberleri

Formula’nın efsane pilotlarından şok sözler

Formula’nın efsane pilotlarından şok sözler

FIA'nın ödül gecesi için İstanbul'a gelen Coulthard, artık yarışmak istemediğini dile getirdi.

A Haber'de Şirin Sever'in sunduğu Jurnal, Formula’nın efsane pilotlarından pek çok yarışın galibi David Coulthard’ı konuk etti. 

İstanbul’un Formula takviminde olmamasının çok üzücü olduğunu söyleyen efsane pilot, yeni nesil pilotların çok korkusuz olduğuna da dikkat çekti. 

“2008'DE YARIŞI BIRAKTIM AMA HAYATIMDAKİ HIZ DEVAM EDİYOR” 
Çok yoğun bir hayatım var Grandprix’leri ziyaret ediyorum, BBC’de görev alıyorum, biranda kendimi İstanbul’da buldum, sezon sonundayız, bir galamız var, tüm şampiyonlarımızı onurlandıracağız, dünya çapındaki bu şampiyonlarımız kutlayacağız. Hala çok seyahat ediyorum ve bu işin hala hayranıyım. 

“ARTIK YARIŞMAK İSTEMİYORUM” 
Artık yarışmak istemiyorum çünkü bu hayat biraz geride kaldı ve bu hayat yüzde yüz bağlılık gerektiriyor. Sürücülerin hayatını bu şekilde bir bağlılıkla sürdürmesi gerekiyor. 41 yaşındayım artık, bir sonraki nesli izlemek de yarışmak kadar keyif verici. 

“İSTANBUL'DA BİR KITADAN DİĞERİNE GEÇMEK HARİKAYDI” 
F1 aracında boğaz köprüsünü geçmek harikaydı. İnanılmazdı böyle bir fırsatı ele geçirmek. Bir kıtadan diğerine geçiş yaptık, Türk halkının hayranlığını toplamak harikaydı. Grandprix pisti çok güzeldi. Bu fırsatı şu an bulamamak üzücü. Formula1 komitesi umarım bu sorunu çözer, umarız bu sorunu çözer, FIA de umarım tekrar İstanbul’u seçer. 

“İSTANBUL'UN FORMULA TAKVİMİNDE OLMAMASI ÜZÜCÜ” 
Şöyle bir durum var İstanbul pistini önemli kılan bir taraf var,çok hızlı bir pist burası, inanılmaz yarışlar izlemiştik yıllar içinde. Ne yazık ki İstanbul artık takvimde yer almıyor, bu çok üzücü ancak ilginin sürdüğünü görüyoruz. Umarım gelecekte tekrar takvimde yer alacaktır. 

“YENİDEN TÜRKİYE'YE GELİP TÜRK HALKIYLA VAKİT GEÇİRMEK HARİKA” 
Türkiye’ye gelip bir performans sergilemek için bir davet gelmişti. Genç biriydim ve kendi yolumu bulmaya çalışıyordum elime böyle bir fırsat geçmişti. Benim için çok güzel bir deneyim oldu. İstanbul’a geldim, burada yarışları gördüm, araçları gördüm, motor sporları gözleyebildim ve insanları nasıl bir araya getirdiğini gördüm. Çok güçlü bir hatıra benim için. Böyle bir etkinliğe katılmak ve sonrasında bir yetişkin olarak gelmek de bir o kadar keyifliydi. Sonrasında buradaki pistte yarıştım. Çok içten bir duygu bu, Türkiye’ye gelip Türk halkıyla vakit geçirmek çok güzel. 

“İSTANBUL ÇOK BÜYÜLEYİCİ, HAYAT DOLU BİR ŞEHİR” 
Burası çok canlı bir şehir. Dünyada pek çok şehri gezdim aslında, her yer kendi çekiciliğine sahip. Burada bir hayat yaratılıyor ve insanların seyahat etmelerini izlemek, işe gitmelerini izlemek. Bu gerçekten çok büyüleyici bir deneyim. Çok canlı hayat dolu bir şehir. 

“YENİ NESİL PİLOTLAR KORKUSUZLAR BENİM ZAMANIMDA BÖYLE DEĞİLDİ” 
Her nesil daha iyileşiyor. Tasarım açısından, sürücüler açısından. 4 yaşında bir oğlum var, onun da kendi hayatını bununla geçirmesi hoşuma gider. Çocuklarınızın elbette daha fazla fırsatla karşılaşmasını istersiniz. Genç yetenekleri görmek güzel, çok hızlılar, çok tutarlılar, korkusuzlar ve performanstan kaçınmıyorlar. Ben başladığımda bunlar biraz farklıydı aslında. 

“OĞLUMUN GOLF YA DA TENİSE MERAKLI OLMASINI TERCİH EDERİM” 
Oğlumun bu tarz sporlarla ilgilenmesi hoşuma gider. Motor sporlarıyla ilgilenirse tabi ki onu desteklerim. Golf ve tenisi de seçebilir. Bunlarla ilgili pratik yapması daha kolay. Çünkü, yarış olduğu zaman pist bulmanız gerekiyor. Kendisinin küçük bir elektrikli aracı var ve geleceği görebiliyorum sanki. Gelecekte de motor sporla ilgilenecek gibi görünüyor. 

“FORMULA'DA İLERİDE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR YARIŞABİLİR” 
Elektrikli yarış araçlarını görüyoruz ama sınırlamalar var. Yedek bataryalar taşımanız gerekiyor. Kinetik enerji sistemleri gerekiyor. Fren yaptığınız zaman yarattığınız enerjiyi kaybetmemeniz gerekiyor. Çok bilgiye ihtiyacımız var. Formula için de bu olabilir. Binek araçlar bu hibrit enerjiden faydalanıyor. İlk başta teknoloji çok pahalıydı ve istediğimiz kadar kullanamıyorduk. Formula1 gibi platformlarda kaçınılmaz olarak teknolojiyi geliştirmek zorundayız çünkü rekabet çok üst seviyede. En ufak bir olasılığı dahi verimli bir şekilde kullanmamız gerekiyor. 

“FIA ÖDÜL TÖRENİNİN SUNUCULUĞUNU YAPMAKTAN ONURLANIYORUM” 
Yarın ödül töreninin sunuculardan biriyim. Böyle bir şeyin benden istenmesinden gurur duyuyorum. Kariyerim bir yarış pilotu olmaktı. Bunların dışında da çok şey yaptım ama bu beni çok onurlandırdı, FIA çok büyük bir aile ve araç kullanmayı bırakınca bağlarınız kopmuyor. Çok güzel bir tören olacağını düşünüyorum. Umarım herkes iyi vakit geçirir.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

comments powered by Disqus
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar ligi
UEFA Avrupa ligi
Alt lig

ANKET

Bu Senenin Favori Takımı Kim ?