Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19

Strict Standards: Non-static method LIB::yansit() should not be called statically in /home/sporkeyf/public_html/_sistem/altyapi.php on line 19
1062 : Duplicate entry '8204160' for key 'PRIMARY' FIFA Kosova ile maç yapılmasını istedi - Spor Keyfi - Spor Haberleri

FIFA Kosova ile maç yapılmasını istedi

FIFA Kosova ile maç yapılmasını istedi

FIFA İcra Komitesi, yılın son toplantısını, FIFA Dünya Kulüpler Kupası'nın yapıldığı Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirdi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), üye ülkelerin, Kosova takımlarıyla dostluk maçları yapmasını ve bunun, en kısa sürede gençler, amatör ve kadın futbolu düzeyinde de uygulanmasını istedi.. 
 
FIFA İcra Komitesi, yılın son toplantısını, FIFA Dünya Kulüpler Kupası'nın yapıldığı Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirdi. Toplantının gündeminde, Kosova'nın uluslararası dostluk maçlarında oynayıp oynamayacağına ilişkin madde de yer aldı.

FIFA Başkanı Josehp Sepp Blatter başkanlığında toplanan komite, 21 Mayıs'ta aldığı, ''FIFA'ya üye ülkeler, Kosova Futbol Federasyonu'na bağlı takımlarla dostluk maçı yapacak'' kararını yineledi. İcra komitesi, bu kararına ek olarak, söz konusu kararın en kısa sürede gençler, amatör ve kadın futbolu düzeyinde de uygulanmasını istedi.

2008 yılında tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Kosova, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınmadığı için uluslararası futbol müsabakalarından men edilmişti. Blatter, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) itirazına karşın, Kosova'nın milli takım ve kulüpler bazında maçlara çıkabilmesi için FIFA'ya üye ülkelerin geçici onayını almıştı.

UEFA'nın mevzuatına göre, BM tarafından tanınmayan ülkeler uluslararası futbol müsabakalarında yer alamıyor.  
 
İşte FIFA İcra Komitesi kararları..

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği, futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti, 2018 Dünya Kupası ve 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası'yla ilgili bazı kararlar aldı.. 
 
FIFA İcra Komitesi, yılın son toplantısını, FIFA Dünya Kulüpler Kupası'nın yapıldığı Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirdi. FIFA Başkanı Sepp Blatter başkanlığında toplanan komite, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) prensipte yasakladığı, ''futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti''yle ilgili, ''Etkin bir düzenleme yapmak için konunun iyice irdelenmesi gerektiği''ni belirtti. 

İcra Komitesi, Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'nın açılış, final ve yarı final maçlarının hangi statlarda yapılacağını kararlaştırdı. Buna göre açılış maçıyla bir yarı final ve final maçı Moskova'daki Luzhniki Stadı'nda, diğer yarı final maçı ise Saint Petersburg'daki FIFA Dünya Kupası Stadı'nda yapılacak. 

Toplantıda, Rusya'da yapılacak 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası'na evsahipliği yapacak 4 stat da belirlendi. Bu statlar, FIFA Dünya Kupası Stadı (Kazan), FIFA Dünya Kupası Stadı (Soçi), Spartak Stadı (Moskova) FIFA Dünya Kupası Stadı (Saint Petersburg) olarak belirtildi. 

Bir sonraki FIFA İcra Komitesi toplantısı, 20-21 Mart 2013 tarihlerinde İsviçre'nin Zürih kentinde yapılacak.  

BENZER KONULAR

YORUMLAR

comments powered by Disqus
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar ligi
UEFA Avrupa ligi
Alt lig

ANKET

Bu Senenin Favori Takımı Kim ?